Jak se sbalit do USA

„Nezapomněli jsme na něco? Ne, máme všechno. Na Kevina!“ Nakonec všechno dobře dopadlo. Když už něco zapomeneme, svět se bude točit dál, věřte tomu. Věci se dají dokoupit, když jsou peníze. Některé však ne – a těm je potřeba věnovat speciální pozornost. Přeci jenom nejde o výlet na chalupu támhle za kopec.

Je fajn si udělat seznam věcí a rozdělit si je do kategorií: povinné, základní vybavení, zbytečné. Poslední kategorie by měla být nakonec ta nejpočetnější. Proč? Spousta věcí se dá totiž v USA dokoupit. Resp. s prázdným kufrem zpátky rozhodně nepoletíte. A udělat si místo předem na spoustu oblečení, suvenýrů, dárků, gadgetů a dalších cenných artefaktů je přeci prima.

balení
Balení na cesty vyžaduje strategii.

Povinné

  1. Doklady a dokumenty – cestovní pas (vízum), DS formulář, doklad o zaplacení poplatku SEVIS, doklad o pojištění, pracovní smlouva, letenky, řidičský průkaz
  2. Peníze, platební karty – dostatek peněz do první výplaty, česká platební karta
  3. Důležité informace – telefonní čísla (domů, na zaměstnavatele, agenturu na Work and Travel, ambasádu, kamarády v USA, apod.), místa (kde se co nachází a jak se tam dostanu)
  4. Zdraví je až na prvním místě – léky nezbytně nutné a léky volitelné (třebas paralen, černé uhlí, endiaron, ataralgin, a další dobroty, co pomáhají, když je ouvej)

Základní vybavení

  1. No takový ten základ – hygienické potřeby (základní), oblečení (základní), mobil (a nabíječku :-) ), tablet nebo PC (a nabíječku :-) ), cestovní adaptér US/EU, mapa (nepodceňujte sílu oldskůl offline věcí)
  2. Může se hodit – kapesní slovník (jistota je jistota), slivovice (takový poklad by tam člověk pohledal), kniha (v lepší variantě čtečka nebo tablet), nafukovací polštářek do letadla (pohodlí musí být), čelovka (pro milovníky přírody bez kandelábrů), papír a tužka (když technologie selžou), řízky/uherák/buchta/utopenci (na letišti budete hit)

Zbytečné

  1. Medvídek, skripta, patery boty, dvacet variant triček, kytara, tamagoči, kufr na poker, nafukovací lehátko a další požírači místa.

Balení do Ameriky není žádná věda. Hlavně nezapomeňte na okurku!

Je něco, bez čeho se neobejdete a v článku to chybí? Podělte se s ostatními!

Terence Hill

3x na Work and Travel USA. Procestováno: západ a východ USA, Aljaška, Kanada.