Jaký kufr si vzít do USA?

Lámete si hlavu nad tím, s jakým kufrem vyrazit do USA? Nezoufejte, mám pro vás pár rad a tipů, jak si vybrat zavazadlo do USA přímo na míru!

Ze všeho nejdříve je nutné si ujasnit, za jakým účelem do USA vlastně letíte. Jiné potřeby totiž mají ti, kteří plánují road trip a budou tak mít své zavazadlo neustále u sebe či v autě, jiné ti, kteří plánují odpočinkovou dovolenou na pláži v Miami a jiné ti, kteří cestují do USA za prací. Projděme si tedy spolu pár základních otázek.

Jakou velikost kufru zvolit?

Velikost je poměrně zásadní otázkou při výběru jakéhokoli zavazadla. A u kufru, který vás bude doprovázet po USA, to platí dvojnásob. Jaká je ale ta správná velikost? Jak asi tušíte, žádná ideální velikost neexistuje. Vždy totiž záleží na potřebách samotného cestovatele, na délce pobytu nebo také třeba na období, ve kterém se do USA vydáte.  Lze ale říci, že zpravidla si do USA pořizujeme velké kufry. Vhodná je tak výška kolem 60–80 cm. Pokud se obáváte, že vám tato velikost nebude stačit, pořiďte si kufr s tzv. expandérem, díky kterému jednoduše zvětšíte objem kufru a nemusíte se tak strachovat, že byste si nemohli domů přivézt nějaký ten kousek nového oblečení či suvenýrek. Co se objemu týče, jako vhodné se jeví kufry o objemu 60–90 litrů nebo dokonce i kufry velké o objemu více než 90 litrů.

Není to ale tak jednoduché. Samozřejmě není žádoucí si koupit ten největší kufr, na který narazíte. Každá z leteckých společností má totiž jak váhové, tak i rozměrové limity pro přepravovaná zavazadla. Cestování by se vám tak při jejich překročení mohlo pěkně prodražit. Nezapomeňte se tedy před samotným odletem podívat na přepravní podmínky právě vaší letecké společnosti, ať předejdete zbytečným nepříjemnostem. Při samotném výběru kufru je navíc nutné vzít v potaz také svou postavu a síly. Kufr byste měli zvolit úměrně ke své výšce a také fyzickým možnostem.

Jaký materiál?

Co se materiálu týče, máte zpravidla na výběr ze dvou možností. Buď preferujete kufr textilní nebo skořepinový. Každá z těchto variant má své příznivce i odpůrce, a to zejména proto, že každý z materiálů má své nesporné výhody a nevýhody a je jen na vás, jakou variantu si zvolíte.

Textilní kufry

Velkou výhodou je jejich nízká hmotnost a zpravidla také expandér umožňující zvětšit objem kufru. Naopak ale textilní kufry nejsou příliš vhodné pro převážení křehkých předmětů.

Skořepinové kufry

Pevný materiál vám mnohem lépe ochrání obsah kufru. Skořepinové kufry jsou ale naopak o trošku těžší a snadněji se poškrábou.

Co by měl váš kufr splňovat?

 • Kvalitní materiál
  • Ať už jste fanoušci kufrů textilních či skořepinových, za kvalitní materiál se vždy vyplatí připlatit. Při výběru proto dbejte na to, aby byl materiál nepromokavý, pevný a odolný vůči poškrábání.
 • Čtyři kolečka
  • Kufr se čtyřmi kolečky vám zajistí mnohem lepší manipulaci, zejména pak ve stísněných prostorách amerických letištních hal.
 • TSA zámek
  • Tento zámek umožní bezpečnostní kontrole hladké otevření kufru a vy se nemusíte obávat o jeho poškození.
 • Dostatečná velikost
  • Objemnější kufry jsou při letu do USA samozřejmě žádoucí. Berte ale v potaz přepravní podmínky vaší letecké společnosti.
 • Vysouvací rukojeť
  • Rukojeť kufru by měla být vysouvací a zároveň opatřena pojistkou proti zpětnému zasunutí.
 • Neotřelý design
  • Originální design kufru není jen módní záležitostí, kterou ocení zejména ženy, ale má i své praktické využití. Výrazným kufrem totiž předejdete jeho záměně s kufrem jiného cestujícího. Pokud ale nejste fanoušky výrazných kufrů, řešením pro vás může být obal na kufr, díky kterému můžete vzhled kufru měnit podle nálady a zároveň zabráníte poškrábání povrchu kufru.

TIP: Široký výběr cestovních zavazadel a cestovních doplňků najdete na internetovém vyhledávači  www.bagis.cz, který pečlivě shromažďuje nabídku mnoha e-shopů na jedno místo a usnadní vám tak výběr vysněného zavazadla.

Terence Hill

3x na Work and Travel USA. Procestováno: západ a východ USA, Aljaška, Kanada.