Kufr nebo krosna?

Kufr-krosna. Věčné to dilema cestovatele. Kufry jsou moderní. Ocení je především dámy, co nerady koláče (ne ty od babičky) a vlastně všichni ostatní, kterým se nechce tahat se všemi těmi krámy na zádech. Jindy se zase víc hodí ten odporně velkej bágl. Jak to teda je, co je lepší?

Kufr, krosna nebo batoh
Tak co ještě: trička, ponožky, slivovici,..

 

Na velikosti záleží! (kapacita)

Do kufru se prostě vejde víc. O tom žádná. Když teda počítám věci měkké povahy (oblečení, nikoliv banány). Smáčknout se dá i to, nad čím by i ten největší optimista mávl rukou.

Jako hledat jehlu v kupce sena (přístupnost)

Vítězem opět pan kufr. I když si perfektně zorganizuju krosnu, vždycky budu hledat to, co je na dně. To s kufrem není až takový problém. Stačí si jen pamatovat, co je v kterých sektorech. Lefingvelovo schéma pracovního stolu, víme?

A s plnou polní! (transport)

Cha-chá. Já si pěkně pojedu po kolečkách, zatímco ty se bude crcat s báglem na zádech. Cha-chá. Já si půjdu tundrou jako pán a ty už s tím krámem na kolečkách nedojdeš vůbec nikam. Vždycky záleží, jaká je cílová destinace. Pokud vím, že nebudu pochodovat desítky kilometrů divočinou bez možnosti návratu do výchozího bodu, je to jasná „krosní“ volba. Když ale drandím autem a občas vystoupím na benzínce na kávičku, nemá krosna žádný význam. Kufry se taky v autě líp poskládají. Závisláci na tetrisu se můžou vyřádit.

Jen se s tím nemaž (odolnost)

Prásk. Přesně tak to probíhá při nakládání bagáže do letadla. Nikdy však není jisté, ať už je to krosna, nebo kufr, jestli zařízení neutrpí nějakou tu újmu. Co se krosny týče, pokud bude narvaná, seč to jde, bude pak trpět látka. To se u kufru nestává.

To drkotání je tak otravné… drrrrr drrrr…, ale pohodlné.

Tak co je lepší, kufr nebo batoh?

 

Terence Hill

3x na Work and Travel USA. Procestováno: západ a východ USA, Aljaška, Kanada.